Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Xiaomi’de Android 14 İlk Alacak Telefonlar: 13, 13 Pro ve 12T

2 min read
Xiaomi MiUI

Xiaomi MiUI

Çinli telefon üreticisi Xiaomi, son premium telefonlarında Android 14 tabanlı MIUI’nin kararlı sürümünü sunmaya başladı. Xiaomi 13, 13 Pro ve 12T kullanıcıları, beta testinin ardından hızlıca kararlı güncellemeyi alıyorlar. Bu hızlı geçiş, Google’ın en yeni Pixel telefonlarından sonra görülmemiş bir hızla gerçekleşti.

Xiaomi 13
Xiaomi 13

Ancak, bu güncelleme hala tam anlamıyla nihai bir sürüm değil ve bazı hatalar veya yazılım sorunları olabilir.


İlginizi Çekebilir: Android 14 Çıktı!


Xiaomi’den Jet Hızıyla Güncelleme

Xiaomi, genellikle en son Android sürümlerini cihazlarına sunma konusunda yavaş olan Çinli telefon markalarından biri olarak bilinir. Ancak şimdi bu kuralı bozuyor gibi görünüyor. Şirket, son premium telefonlarına Android 14 tabanlı MIUI’nin kararlı sürümünü sunmaya başladı.

Xiaomi 13, 13 Pro ve Xiaomi 12T kullanıcıları artık MIUI 14 güncellemesini alıyorlar ve bu, birçok üst düzey Android telefonundan önce gerçekleşti. Ancak Xiaomi, kararlı sürüm olmasına rağmen hala yazılımı geliştirmeye ve test etmeye devam ediyor gibi görünüyor.

Xiaomi 12T
Xiaomi 12T

Bu güncelleme, Xiaomi kullanıcıları için heyecan verici bir gelişme çünkü Android’in en son özelliklerini deneyimleme fırsatını sunuyor. Xiaomi, Android 14 tabanlı MIUI’nin kararlı sürümünü sunan ilk Android telefon markalarından biri oldu. Diğer yandan, Samsung hala One UI 6 beta sürümlerini cihazlarına dağıtmaya devam ediyor.

Android 14
Android 14

MIUI 14, bir çok yeni özellik ve iyileştirme getiriyor. Android 14, kullanıcıların telefonlarını daha fazla özelleştirmelerine yardımcı olacak güzel ayarlar sunuyor. Eğer son model bir Xiaomi telefonunuz varsa, MIUI 14 güncellemesini kontrol etmekte fayda var. Şirket, önümüzdeki aylarda güncellemeyi daha fazla Xiaomi cihazına sunmayı planlıyor.

Kaynak: AndroidCentral

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.