Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

ChatGPT4’e Turbo Takviyesi!

2 min read
Open AI

Open AI

OpenAI , ChatGPT 4 modelini daha da büyütüp geliştirerek Turbo sürümünü tanıttı!

Turbo sürümünü ChatGPT 3.5 ile Mart ayında da görmüştük. Temel olarak Turbo olarak adlandırdıkları sürümler , o modelin daha geniletilmiş ve daha iyi çalışan sürümleri oluyor. Bununla birlikte ChatGPT 4 Turbo geliştiriciler için de daha uygun fiyat sunuyor.


İlginizi Çekebilir: Elon Musk’tan büyük hamle!


OpenAI
OpenAI

ChatGPT 4 Turbo’nun özellikleri:

  1. GPT-4 Turbo, daha güncel bilgilere sahip: GPT-4 Turbo, önceki sürüm olan GPT-4’e göre daha güncel bir bilgi tabanına sahiptir. GPT-4 Turbo, Nisan 2023 tarihine kadar olan bilgilere dayalı olarak eğitildi, bu da kullanıcıların daha yeni ve güncel bilgilere erişebilmesini sağlar.
  2. Daha uzun bağlam penceresi (context window): GPT-4 Turbo, 128K bağlam penceresine(context window) sahip. Bu, tek bir girdiye(prompt) 300 sayfa metin kadar büyük bir bağlamı işleyebilmesi anlamına gelir. Bu, daha karmaşık soruları anlamasına ve daha düşünceli cevaplar üretmesine olanak tanır. Önceki sürümler, sadece 8K veya 32K bağlam pencerelerine sahipti.
  3. Daha düşük maliyetli: GPT-4 Turbo, geliştiriciler için daha ekonomik bir seçenektir. 1.000 token başına sadece 0.01 dolarlık bir maliyeti bulunuyor. Bu, önceki GPT-4 versiyonunda ise bu 0.03 dolardı. GPT-4 Turbo’nun çıktıları da 0.03 dolar 1.000 token başına maliyetle sunuluyor.
  4. Daha karmaşık görevler için uygun: GPT-4 Turbo, daha karmaşık görevleri tek bir istekte yerine getirmek için kullanıcıların tercih ettiği kodlama dili gibi özelleştirme seçeneklerini sunuyor. Ayrıca görüntü istemleri, metinden sese dönüştürme istemleri gibi farklı kullanım alanlarına entegre olabilir.
  5. Geliştirilmiş diğer özellikler: GPT-4 Turbo, önceki sürümlerde bulunan diğer özelliklere ek olarak DALL-E 3 ile uyumlu olacak. Bu, daha fazla yaratıcı ve görsel işlemle ilgili görevler için kullanışlıdır.
OpenAI – Yapay Zeka Etkinliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.