Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Youtube’a Yapay Zeka Geliyor!

2 min read
Youtube Yapay Zeka Özellikleri

Youtube Yapay Zeka Özellikleri

Google kendi yapay zekası Bard’ı Youtube’a da entegre ediyor!

YouTube, yapay zeka teknolojisini kullanarak yorum bölümünü daha kullanışlı hale getirmeyi amaçlıyor. Yapay zeka, yorumları konulara göre gruplandırıyor ve her konu için en popüler yorumları seçiyor. Bu sayede, yorumları tek tek okumak yerine, konulara göre özetlenmiş bir görünüm elde edebiliyorsunuz. Ayrıca, yapay zeka, videolar hakkında soru sormak isteyen kullanıcılar için de bir sohbet botu sunuyor. Sohbet botu, videonun içeriği, yaratıcısı, istatistikleri ve ilgili videolar gibi konularda sorularınızı yanıtlıyor. Sohbet botu, doğal dil işleme teknolojisini kullanarak sorularınızı anlıyor ve uygun cevapları veriyor.

Youtube Yapay Zeka

İlginizi Çekebilir: ChatGPT4’e Turbo Takviyesi!


Bu özellik, YouTube’un içeriğini daha iyi anlamanıza ve yorum bölümünde daha etkili bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, bir videoyu izledikten sonra, videonun nasıl yapıldığı, yaratıcısının kim olduğu, videonun ne kadar izlendiği veya videonun ilgili olduğu diğer videolar gibi sorular sorabilirsiniz. Ayrıca, yorum bölümünde, videonun konusu, kalitesi, mesajı veya yaratıcısının tarzı gibi konularda diğer kullanıcıların görüşlerini öğrenebilirsiniz.

Youtube Yapay Zeka
Youtube Yapay Zeka

Bu özellik şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı ve video için geçerli. YouTube, bu özelliği test etmek için YouTube Premium üyelerini davet ediyor. YouTube Premium üyeleri, bu özelliği denemek istediklerinde, videonun altında bir davet bağlantısı görebilirler. Bu bağlantıya tıklayarak, yorum özetleri ve sohbet botu özelliklerini etkinleştirebilirler. Bu özelliği deneyen kullanıcılar, geri bildirimlerini YouTube’a iletebilirler. YouTube, bu geri bildirimleri kullanarak, bu özelliği geliştirmeyi ve daha fazla kullanıcı ve video için sunmayı planlıyor.

Youtube Premium üyesiyseniz bu linke tıklayarak yapay zeka özelliklerini denemeye başlayabilirsiniz.

Kaynak: Google

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.