Haziran 22, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Elon Musk’tan büyük hamle!

2 min read
Elon Musk

Elon Musk

Elon Musk’ın İlk Yapay Zekâ Modeli Grok Çıktı

Elon Musk’ın xAI şirketinin geliştirdiği ilk yapay zekâ modeli Grok çıktı. Sohbet botu, ChatGPT’nin en büyük rakibi oldu. Akıllardaki soru ise ChatGPT’yi geride mi Bırakacak?

Elon Musk kendi yapay zekâ şirketi olan xAI ile ilgili olarak  şirketin ilk yapay zekâ modelini piyasaya süreceğini duyurmuştu. Haberin üzerinden çok zaman geçmeden beklenen yeni teknoloji çıkış yaptı.


İlginizi Çekebilir: WhatsApp’a “Alternatif Profil” Özelliği Geliyor!


ChatGPT’den farkı, daha iyi olması!

Grok’u xAI ekibi geliştirdi ve bu yapay zeka modeli piyasada gündem oldu. Ancak Grok, yalnızca X Premium Plus aboneleri tarafından kullanılabiliyor. Elon Musk’un bu yapay zeka modelini zamanla diğer premium aboneliklerine de açılması bekleniyor.

Peki, Grok-1’in diğer yapay zekâ modellerinden farkı ne? Bu model, X’ten veriler alarak gerçek zamanlı bilgi toplayabilyor ve sorulara esprili cevaplar verebiliyor.

Yazılım ve matematik alanlarında akademik testlerden de geçen Grok, şimdilik ChatGPT4’ü yakalayamasa da ChatGPT3.5’ten daha iyi olduğu görüldü.

X, bu yapay zekâ modeli ile ilgili duyurusunda bunun bir beta ürünü olduğunu ve sadece 2 aylık model eğitimiyle hazırlandığını da belirtti.  Yani Grok ile ilgili gelişmeler devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.