Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorunu çözüldü!

2 min read
iPhone 15 Pro Sıcaklık Testi

iPhone 15 Pro Sıcaklık Testi

Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde aşırı ısınma sorununa neden olan bir iOS 17 hatasını düzelttiğini duyurdu. ZDNET, bu güncellemenin etkisini termal kamera kullanarak test etti ve sonuçlar olumlu.

iPhone 15 Pro Isınma Sorunu

iPhone 15 Pro ve Pro Max, 22 Eylül’de piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra aşırı ısınma şikayetleri almaya başlamıştı. Bazı kullanıcılar, telefonlarının hızlı şarj olurken veya Instagram, Uber gibi üçüncü parti uygulamaları kullanırken çok sıcak olduğunu ve elde tutulamayacak kadar ısındığını bildirmişti.

iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro

İlginizi Çekebilir: Apple Watch ile Duygu Durumu Takibi: Farkındalık Uygulaması Kılavuzu


Isınma Sorunu Yazılım ve Uygulamalarla İlgiliymiş!

Apple, aşırı ısınma sorununun yeni donanım veya tasarımla ilgili olmadığını, bunun yerine iOS 17’deki bir yazılım hatası ve bazı uygulamaların telefonu yormasından kaynaklandığını açıklamıştı. Şirket, Çarşamba günü iOS 17.0.3 güncellemesini yayınladı ve bu güncellemenin iPhone’un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olan sorunu giderdiğini belirtti.

ZDNET, iOS 17.0.3 güncellemesini indirdikten sonra iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max test cihazlarını şarjlarını önce %0 ‘a indirdi ve aynı koşullarda hızlı şarj etmek için taktı.

Telefonlar bu testler sırasında maksimum 93.8 derece Fahrenheit’a (yaklaşık 34.4 santigrat derece ) ulaştı. Geçmiş iOS sürümünde 42 santigrat derece ve daha üstünde seyrediyordu bu sıcaklık. Görünen o ki cidden yazılım güncellemesi büyük bir değişiklik yaratmış.

iPhone 15 Pro Sıcaklık Testi
iPhone 15 Pro Sıcaklık Testi

Termal kamera ile yapılan ölçümler, iOS 17.0.3 güncellemesinin gerçekten de aşırı ısınma sorununu çözdüğünü gösteriyor.

Kaynak: ZDNET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.