Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Apple Watch ile Duygu Durumu Takibi: Farkındalık Uygulaması Kılavuzu

2 min read
Apple Watch Farkındalık

Apple Watch Farkındalık

watchOS 10’daki Apple Watch, bir dizi yeni sağlık ve fitness özelliği ile birlikte, özellikle zihinsel sağlığı desteklemeyi amaçlayan bir özellik sunuyor. Apple Watch’ta duygu durumunu nasıl takip edeceğinize dair güncellenmiş “Farkındalık” uygulamasına bir göz atalım.

İşte Apple Watch’taki yeni “Ruh Sağlığı” özelliğini ve neden bu kadar faydalı olduğunu Apple’ın açıklamasından öğrenebilirsiniz:

“Zihinsel sağlık, fiziksel sağlık kadar önemlidir ve araştırmalar, duygu durumu üzerine düşünmenin duygusal farkındalık ve dayanıklılığı artırabileceğini göstermektedir. watchOS 10’daki Mindfulness uygulaması ile kullanıcılar, anlık duygularını ve günlük ruh hallerini gizli ve uygun bir şekilde kaydedebilirler. Kullanıcılar, Digital Crown’u çevirerek kendilerini nasıl hissettiklerini seçmek için etkileyici, çok boyutlu şekiller arasında gezinebilir, üzerlerinde en büyük etkisi olan şeyi seçebilirler ve duygularını tanımlayabilirler.”

Apple Watch ile duygu durumunu takip etmenin yanı sıra, bu özellik iPhone’da iOS 17’deki Sağlık uygulamasında da kullanılabilir (ayrıca zihinsel sağlığı desteklemenin başka bir yolu olarak gelecekte bağımsız bir Günlük uygulaması da bulunacak).


İlginizi Çekebilir: Apple Watch 1. Nesil Artık Hurda!


Apple Watch Ruh Sağlığı Farkındalığı. Kaynak: Apple

Apple Watch’ta duygu durumunu nasıl takip edeceğinizi öğrenmek için:

  1. watchOS 10 çalıştıran Apple Watch’ta Farkındalık uygulamasını açın.
  2. Yeni “Ruh Sağlığı” seçeneğini seçin.
  3. İlk açtığınızda Başla seçeneğine dokunduktan sonra anlık olarak nasıl hissettiğinizi veya gün boyunca nasıl hissettiğinizi kaydedin.
  4. İlk olarak nötr bir seçenek görünecektir, yedi seçenek arasında seçim yapmak için kaydırmak veya Digital Crown’u kullanmak için bunları seçin.
  5. Seçenekler arasında çok rahatsız edici, rahatsız edici, biraz rahatsız edici, nötr, biraz hoş, hoş ve çok hoş gibi seçenekler bulunur.
  6. Sağ üst köşedeki onay işaretini dokunarak bir duygu durumu seçin.
  7. İsterseniz hangi duyguyu hissettiğinizi isteğe bağlı olarak ekleyebilirsiniz.
  8. Son olarak, isterseniz “üzerinizdeki en büyük etkisi olan şeyi” kaydedebilirsiniz.
  9. Duygu durumunuzu düzenli olarak takip etme alışkanlığı edinmek isterseniz, günde iki kez takip etmek için hatırlatıcıları açabilirsiniz.

iOS 17 ile iPhone’da duygu durumunu görüntülemek ve takip etmek için Sağlık uygulamasına gidin > Göz at sekmesi > Ruh Sağlığı > Ruh Hâli seçeneğine gidin.

Kaynak: Apple

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.