Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Unity Parçalanıyor: Geliştirici Ekip Ayrıldı ve Geliştiriciler Geri Dönmeyi Reddediyor

2 min read
Unity

Unity

Eylülün ortalarında eski ücretlendirme fiyatlarını bırakıp, yükleme başına ücret fiyatlandırmasına geçmek isteyen Unity, kullanıcılarının isyanından sonra geri adım atmak zorunda kalmıştı. Unity’nin aldığı yeni kararı bu yazımızda zaten anlatmıştık. Bu karardan sonra bazı oyun geliştiricilerini geri kazansa da bazıları dönmemeye kararlı.

Unity’nin Bu Kararına Geliştiriciler Ne Diyor

İndie oyun geliştiricisi Radiangames, Unity için güven hariç tüm büyük sorunları çözdüğünü ve ileride tekrar Unity kullanma ihtimali olduğunu açıkladı. Bu gelen açıklamaların hafif olanlarındandı. RedVonix gibi geliştiriciler Unity’nin güvenlerini tamamen sarstığını ve geliştiricilere önem vermediğini açıklayarak bir daha asla Unity oyunu yayınlamayacaklarını duyurdu.

Unity
Unity

Güven faktörünün kırılmasının geliştiriciler için en büyük problem olduğu açıkça ortada. Söylentilere göre Unity, birkaç geliştirici ile bu plan üzerinde çalışmıştı ancak geliştiriciler dikkate alınmadıklarını belirtti. Güvenin kırılmasıyla birlikte bazı geliştiriciler yeni planın saçmalığından değil, tamamen Unity’ye karşı olan nefretlerinden Unity’yi tamamen bıraktıklarını açıkladı.

Geliştirici Ekip Bıraktı

En eski Unity geliştirici gruplarından, Boston Unity Group, bıraktığını açıkladı. Sundukları sebepler ise kesinlikle üzücü. Boston Unity Group, şirketin dikkatini oyun endüstrisinden ve oyun geliştiricilerinden ayırıp tamamen kazanç amacına geçtiğini, şirketin geliştiriciler için gerekli birçok özelliği yarım ve anlaşılması zor halde bıraktığını yazarak istifa etti.

Boston Unity Group
Boston Unity Group

Kaynak: Techdirt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.