Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Xiaomi, MIUI Yerine HyperOS İsimli Yeni Arayüzünü Duyurdu

2 min read
Xiaomi HyperOS

Xiaomi HyperOS

Xiaomi, akıllı telefonlarında büyük bir değişikliğe gidiyor. Çinli teknoloji devi, artık MIUI arayüzünü kullanmayacağını ve HyperOS isimli yeni bir arayüzüne geçiş yapacağını açıkladı. HyperOS, Android ve Xiaomi’nin kendi geliştirdiği Vela sisteminin bir sentezi olacak ve kullanıcıların farklı cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmasını sağlayacak.

Xiaomi’nin Yeni Arayüzü HyperOS Nedir?

HyperOS, Xiaomi’nin 2017 yılından beri üzerinde çalıştığı yeni bir arayüz. Xiaomi CEO’su Lei Jun, HyperOS’un “hiper performans, akıcılık ve bağlantı” vaat ettiğini ve tamamen yeniden yazılmış bir temel mimariye sahip olduğunu söyledi. HyperOS’un temel amacı, kullanıcıların akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saatler, akıllı TV’ler, akıllı ev ürünleri ve hatta elektrikli otomobiller gibi farklı cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde iletişim kurmasını sağlamaktır.

HyperOS Nasıl Görünüyor?

Xiaomi HyperOS
Xiaomi HyperOS

HyperOS’un ilk ekran görüntüleri Weibo üzerinden paylaşıldı. Görüntülerde, yeni arayüzün MIUI’ye büyük oranda benzediği ancak bazı yeniliklerle geldiği görülüyor. Xiaomi, HyperOS ile birlikte kullanıcılarına çok daha fazla özelleştirme imkanı sunuyor. Ekran görüntüleri, daha ayrıntılı duvar kağıtları, yeni saat, yazı tipi ve widget seçenekleri gibi şeylerin yeni arayüzle geleceğini gösteriyor. Ayrıca HyperOS’un kontrol merkezi, MIUI 14’e göre çok daha akıcı olarak gelecek ve animasyonlar daha da iyileştirilmiş olacak.

Xiaomi HyperOS
Xiaomi HyperOS

İlginizi Çekebilir: Apple, iPhone’ları Kutusundan Çıkarmadan Güncelleyecek


HyperOS Hangi Cihazlarda Olacak?

Xiaomi’nin yeni arayüzü ilk olarak Xiaomi 14 serisi akıllı telefonlarda yer alacak. Bu serinin 27 Ekim’de tanıtılması bekleniyor. Daha sonra HyperOS, MIUI çalıştıran mevcut telefonlar ve tabletlerde yavaş yavaş MIUI’nin yerini alacak. Xiaomi’nin yaklaşan elektrikli otomobili de bu yeni arayüzüne sahip olacak.

Kaynak: GSM Arena

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.