Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

TinyAI ile Kendi Yapay Zekanızı Oluşturun!

3 min read
TinyAI

TinyAI

Özellikle son bir yıl içerisinde yapay zeka ve bunu kullanan uygulamalar hayatımızda köklü bir şekilde yer ettiler. Çok çeşitli yapay zeka uygulamaları var ; resim oluşturanlar , tasarım yapanlar… Ama bunlardan hem daha farklı hem daha eğlenceli hem de profesyonel işlerde kullanılabilecek bir yapay zeka uygulaması var : TinyAI!

TinyAI Nedir?

TinyAI’ın en büyüleyici özelliği, anında ve büyük bir kolaylıkla kendi yapay zekanızı yaratabilmenizdir. Sadece web sitesine girin ve oluşturmak istediğiniz yapay zekayı yazarak ifade edin. Saniyeler içinde, hayallerinizdeki yapay zeka gerçeğe dönüşsün!

Bu yapay zekayı oluştururken tek sınırınız hayal gücünüz. İstediğiniz kişiyi ya da özelliği yazarak yaratıcılığınızın sınırlarını aşabilirsiniz!

TinyAI'dan Bir Ekran Görüntüsü
TinyAI’dan Bir Ekran Görüntüsü

Örneğin yukarıdaki örnekte “Teknoloji Konusunda Profesyonel Bir Yapay Zeka” oluşturmasını istedim. Kendisi bu yapay zekaya “TechAI” ismini vermiş ama siz kendi isteğinize göre de isim verebiliyorsunuz o da yine sizin hayal gücünüze kalmış. Daha sonra size sistemin bilgi birikiminden bahsediyor. Bizim isteğimiz teknolojiyle ilgili profesyonel olması olduğu için o da bize “Teknoloji için özelleştirilmiş bir yapay zekayım. Bana -teknolojiyle ilgili- istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz” diyor.

Şimdi oluşturduğumuz yapay zekayı test edelim!

TinyAI Nasıl Kullanılır?

TinyAI.id sitesine girdiniz. İstediğiniz yapay zekayı tek tıkla oluşturdunuz. Peki şimdi nasıl kullanacağız?

TinyAI , size bir yapay zeka oluşturduğunda “buraya tıklayarak önizleyin” şeklinde bir link veriyor. Bu linke tıklayarak yapay zekanızın konuşma ortamına gidebiliyorsunuz. Şimdi yapmamız gereken tek şey onunla konuşup sorular sormak:

TinyAI - TechAI örneği
TinyAI – TechAI örneği

Az önce oluşturduğumuz teknoloji yapay zekasına öncelikle “Nvidia DLSS nedir” sorusunu sordum. Gayet rahat anlaşılır bir şekilde açıkladı. Devamında ise “AMD ya da Intel’in de böyle bir teknolojisi var mı?” diyerek sonuyu genişlettim. Bu sefer teker teker AMD ve Intel’in teknolojilerinden bahsetti.

Sadece İngilizce mi soru sorabiliyoruz? Tabii ki hayır! Türkçe de kullanabilirisiniz:

Tiny AI - Türkçe Soru Cevap
Tiny AI – Türkçe Soru Cevap

İnternette bu soruları sorup teker teker anlamaya uğraşmak yerine TinyAI ‘a sorduğunuzda size gayet anlaşılır bir şekilde cevapları sunabiliyor.

Aynı zamanda Yapay zekanızı istediğiniz gibi düzenleyebilir ve kişisel bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Ana sayfada yapay zekanızın ismini ID kısmına yazarak yapay zekanızı düzenlemeye başlayabilirsiniz!

Kişisel Bilgilendirme Oluşturabilirsiniz: Sizin için özel bir yapay zeka asistanı oluşturabilirsiniz. İçerisine özel bilgilerinizi ekleyebilirsiniz; e-posta hesabınız, cep telefonu numaranız veya diğer kişisel bilgileriniz. Bu sayede yapay zeka size kişiselleştirilmiş bilgiler sunabilir. Bir dijital akıllı kartvizit gibi düşünebilirsiniz

Cevapları Düzenleyip İyileştirebilirsiniz: Yapay zekanın verdiği cevapları basitçe düzenlemek isterseniz, sadece cevabın üstüne tıklayabilirsiniz. Bu sayede, cevapların kalitesini ve içeriğini istediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz. 

Bütün bu özellikler tamamen amaca uygun kişiselleştirilmiş yapay zeka oluşturmanızı sağlayan özellikler.

TinyAI Özellikleri

Ben bütün bu testleri yaparken çok kurcaladım. Açıkça söylemek gerekirse böyle uğraşıp bir şeyler denemek de çok keyifli. Ama TinyAI ‘ın tek kullanım alanı bu mu? Tabii ki hayır!

Web sitenizde hizmet verecek bir chatbot olarak da tasarlayabilir ve web sitenize ekleyebilirsiniz. Böylece web sitenize gelen ziyaretçilerinizin sorularını 7/24 cevaplayabilecek bir yardımcınız olmuş olacak!

TinyAI Ücretlendirmesi

TinyAI Ücretlendirme
TinyAI Ücretlendirme

Yukarıda bahsettiğim bütün özellikler 30 gün ücretsiz denemesiyle beraber , aylık sadece 0.99 dolardan başlıyor! Daha sonra 1 yıla kadar giden sürelerde aylık ücretlendirme fiyatları değişiyor. Ek ücret gibi bir durum yok. Oluşturduğunuz yapay zekaya sadece aylık ücretini ödüyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.