Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

X(Twitter) Premium Üyelerine Reklamsız Bir Özellik Sunacak

2 min read
X(Twitter)

X(Twitter)

Geçtiğimiz sene içerisinde ünlü milyarder Elon Musk tarafından satın alınan X’i (eski adıyla Twitter) eskisinden daha farklı bir vizyonla yönetiyor. Şimdi de ücretli servislerinden X Premium’u bir adım geliştirerek ve sınıflandırarak reklamları kaldıracak bir seçenek de eklenecek.

Image: Dominik Tomaszewski / Foundry

X Premium’a sahip olan kullanıcılar, gönderilerini düzenleme, tweet’lerde daha uzun kelime sınırı, uygulama simgesini düzenleme ve X Pro’ya (eski adıyla TweetDeck) erişim gibi belli eklentilere sahipti.

Görünen o ki: Premium üyeleri için X(Twitter), reklamsız bir özellik sunması üzerine çalışıyor.

X Premium’da Artık Yeni Seçenekler Mevcut

Twitter’da @aaron613 isminde bir araştırmacının yorumlarına göre X Premium 3 ayrı pakete ayrılacak. Bunlar, “Premium Basic”, “Premium Standard” ve son olarak “Premium Plus”. Eğer ki bu yürürlüğe geçerse ilk pakette herhangi bir reklam engeli olmayacak. İkinci standart pakette ise daha az reklam gösterimi olacak ve son pakette de reklam sayısı sıfıra çekilecek.

X Premium Fiyatlandırması Nasıl Olacak

Şunu da belirtmek lazım ki şu anda X Premium fiyatları aylık 8 dolardan yıllık 84 dolara kadar bir aralıkta. %30 App Store veya Google Play Store komisyonu eklendikten sonra da fiyat aylık 11 dolardan yıllık 115 dolara kadar değişebiliyor. Şu anlık fiyatlar hakkında herhangi bir açıklama olmasa da artış olması nerdeyse kesin ihtimalde.

Kaynak: 9TO5MAC

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.