Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Netflix’ten Türkiye’ye Zam Şoku! Netflix Abonelik Ücretlerine % 50 Zam Yaptı!

3 min read
Netflix abonelik ücertlerine zam yaptı

Netflix abonelik ücertlerine zam yaptı

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, Türkiye’deki abonelik ücretlerine neredeyse yüzde 50 oranında zam yaptığını duyurdu. Bu zamla birlikte en ucuz Netflix aboneliği 63,99 TL oldu. Standart paket ise 97,99 TL’den 149,99 TL’ye yükseldi.

Netflix’in bu kararının nedeni olarak Hollywood’daki grevin bitmesi ve içerik üretim maliyetlerinin artması gösterildi. Netflix, Hollywood oyuncularının grevi sona erdikten sonra abonelik ücretlerinde artışa geçmeyi planladığını açıkladı. Ayrıca şirketin karlılığını artırmak ve bütçe bilincine sahip müşterileri reklam destekli abonelik planlarına çekmek istediği de belirtildi.

Netflix Yeni Abonelik Ücretleri
Netflix Yeni Abonelik Ücretleri

İlginiz Çekebilir: Spotify Premium Üyelerine 15 Saat Sesli kitap ücretsiz


Netflix, yeni üye olacak kullanıcılar için yeni ücretlerin geçerli olacağını, mevcut üyeler içinse fiyat değişikliğinin aşamalı olarak sunulacağını bildirdi. Mevcut üyelerin plan değişikliği yapmamışlarsa, üyelik ücretleri değişmeden 30 gün önce bir e-posta göndererek bilgilendirme yapacaklarını söyledi.

Netflix
Netflix

Netflix’in Türkiye’deki abonelik ücretlerine yaptığı zam, sosyal medyada da büyük tepki topladı. Birçok kullanıcı, Netflix’i pahalı bulduklarını ve alternatif platformlara yöneleceklerini ifade ettiler.

İşte Netflix Türkiye’nin 2023 yılı için güncel abonelik paketleri:

  • Temel Plan: Aylık 99,99 TL. Bu plan ile sadece bir cihazda 480p çözünürlükte reklamsız izleme yapabilirsiniz. Ayrıca bir cihaza içerik indirebilirsiniz.
  • Standart Plan: Aylık 149,99 TL. Bu plan ile iki cihazda 1080p tam HD çözünürlükte reklamsız izleme yapabilirsiniz. Ayrıca iki cihaza içerik indirebilirsiniz.
  • Özel Plan: Aylık 199,99 TL. Bu plan ile dört cihazda 4K + HDR çözünürlükte reklamsız izleme yapabilirsiniz. Ayrıca dört cihaza içerik indirebilirsiniz.

İşte Netflix’te izleyebileceğiniz en çok izlenen ve beğenilen Türk dizileri ve filmleri:

  • Kulüp: Bir grup arkadaşın, zengin ve güçlü insanların girdiği bir kulübe sızma maceralarını anlatan bu dizi, komedi ve gerilimi harmanlıyor. Dizinin başrollerinde Engin Öztürk, Aytaç Şaşmaz, Bade İşçil ve Boran Kuzum gibi isimler yer alıyor.
  • Terzi: 1960’lı yıllarda geçen bu filmde, bir terzi ustasının hayatı, bir gün gelen bir müşteriyle değişir. Filmde, terzi ustasının müşterisiyle yaşadığı aşk, tutku ve dram anlatılıyor. Filmin başrollerinde İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Melisa Şenolsun oynuyor.
  • Aşk 101: 1990’lı yıllarda lise öğrencisi olan bir grup gencin, öğretmenlerini evlendirmek için yaptıkları planları konu edinen bu dizi, hem komik hem de duygusal sahneleriyle izleyicileri ekrana bağlıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz ve Pınar Deniz gibi isimler bulunuyor.
  • Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?: Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve yönettiği bu filmde, Gülseren Budayıcıoğlu’nun hayat hikayesi anlatılıyor. Filmde, Gülseren’in çocukluğundan yetişkinliğine kadar yaşadığı zorluklar, aşklar ve başarılar gözler önüne seriliyor. Filmin başrolünde ise Ecem Erkek oynuyor.
  • 7. Koğuştaki Mucize: 1983 yılında bir Ege kasabasında yaşayan Memo adında zihinsel engelli bir adamın, yanlışlıkla bir kız çocuğunu öldürmekle suçlanması ve idama mahkum edilmesi üzerine gelişen olayları anlatan bu film, izleyicileri hem güldürüyor hem de ağlatıyor. Filmin başrollerinde Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur ve Celile Toyon Uysal gibi isimler var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.