Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

X (Twitter) CEO’su içerik üreticilerine $20M ödeme yapıldığını açıkladı.

2 min read
Elon Musk X

Elon Musk X

X (eski ismiyle Twitter) CEO’su Linda Yaccarino son paylaştığı gönderisinde üreticilere yaklaşık 20 milyon dolar ödeme yapıldığını açıkladı.

X

Şirket, Haziran ayından beri içerik üreticilerine ödeme yapıldığından daha önceden bahsetmişti. Bu ödeme planından yararlanabilmek için ise X Premium’a – eski adıyla “Mavi tik” – abone olması, 500’den fazla takipçiye sahip olması ve önceki 3 ay içerisinde tweet gösterimlerinin 5 Milyon ya da daha fazla olması gerekmekte.

Ödeme Niçin Yapıldı?

X’in şimdiye kadar $20M ödeme yaptığı senaryoda karşımıza buna sebep olabilecek 2 seçenek çıkıyor:

  • Üreticilerin kullandığı bu kazanç programına iştirakın artması
  • Müşteriye sunulan X reklamlarına olan ilginin ve gösterim miktarının yükselmesi

Ek olarak şirketin sahibi Elon Musk, üreticilere Şubat’tan Haziran ayına kadar aralıklı ve düzenli olarak 5 Milyon doların verildiğini de açıklamıştı.

Aynı zamanda artık üreticilerin tweet’lerine, takipçilerinin geri bildirim yapması için teşvik edildiğini de söyleyelim. İşe yarar mı bilemiyoruz çünkü Facebook’tan daha önce gördüğümüz üzere etkileşimi tetikleyen en büyük faktör, yüksek duygulardı.

Değişen Ne Oldu?

X kimlik değişikliğine bürünmeden önce yani “Twitter” iken üreticiler tarafından pek tercih edilen bir platform değildi. Üreticiler reklam gelirlerinden belli bir miktar pay alabildiği platformları tercih ediyordu, mesela geçtiğimiz on yıldır bunu yapan Youtube gibi. Artık yapılan son değişiklikler ile X bu durumu üreticilerin kar elde etmesi eylemini gerçekleştirerek, kullancılara X Premium’a abone olmak için güzel bir sebep sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.