Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Samsung S24 iPhone’a Benzer Bir Tasarıma Sahip Olacak!

1 min read
Samsung

Samsung

2024’ün başlarında çıkması planlanan Samsung Galaxy S24 çoktan sızdırıldı. En ilgi çekici değişim, S24 ve S24 Plus dizaynlarının iPhone modellerine benzemesi oldu. Samsung bu modellerde telefon çerçevesi küçültülmüş ve kenarlarının renk uyumlu olduğu tasarımdan vazgeçip kenarlar için metal bir kaplama kullanılmış.

Galaxy S23
Samsung Galaxy

Seni Şanslı Android

Telefonun metal çerçevesinde oval şeklinde bir bölüm var ve bu oval bölüm önceden sadece Ultra ve Plus modellerinde bulunan UWB (ultra geniş bant) için olması yüksek bir ihtimal. Başta Samsung olmak üzere tüm Android’lerin Apple’ın AirTag teknolojisini yakalayan bir teknolojiye geçmeye çalıştığı görülüyor.

Android
Android

Ultra Modeli Ne Durumda

Samsung, ilginç bir şekilde Ultra modelinde dizaynında büyük bir değişikliğe gitmeyi reddetmiş ve S22’den beri kullandığı dizaynla devam etmeye karar vermiş. Fark ise, çerçevenin daha küçük ve titanyumdan olması olmuş. Ağırlığı düşürmesi beklenen titanyum çerçeve şu ana kadar yapılmış en küçük çerçeve olduğu iddia ediliyor. Söylenen diğer özellikler arasında 5000 mAh’lik bir batarya, Snapdragon Gen 3 SoC ve 2 TB’lik inanılmaz bir depolama alanı olması bekleniyor.

Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy Ultra

Kaynak: Ars Technica

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.