Haziran 22, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Uzun zamandır Beklenen Counter Strike 2 Sonunda Çıktı

2 min read
CS 2

CS 2

Half-Life için bir mod olarak ortaya çıkıp, sonrasında Valve tarafından satın alınarak yıllar içinde gelişen ve dünyanın en popüler FPS oyunlarından biri haline gelmiş Counter Strike, 27 Eylül 2023 itibari ile yeni oyunu Counter Strike 2 piyasaya giriş yaptı. Peki bizleri ne tarz yenilikler bekliyor? 

Harita Gelişmeleri

Source 2 motorunun sağladığı yenilik ile haritalar daha parlak ve net olma şansı yakaladı. Bu sayede Overpass gibi bazı haritalar sıfırdan tasarlanmışken, Nuke gibi haritalarda bazı ışıklandırma değişikliğine ve daha gerçekçi görüntüye sahip modeller eklendi. Dust II gibi klasik haritalar ise fazla değişikliğe gitmeden ışıklandırma ve görüntüde netleştirmeye gidildi. 

Dust II
Dust II

Görsel ve Efekt Değişiklikleri

Source 2 motoru ile geliştirilen oyunda oynanışın yanında tüm görsel efektler de değişti. Oynanışı netleştirmek amacıyla merminin isabeti daha belirgin olacak ve kan sıçraması hangi yönden vurulduğuna göre değişecek. Duvarlardaki kan kalıntıları ise ne kadar zaman geçtiğini daha net bir şekilde verecek. Patlama efektleri sıfırdan tasarlandı ve artık daha belirgin, tutarlı ve canlı olacak. 

Patlama Efekti
Patlama Efekti

Oynanış Değişikliği

Artık sesler çevreye göre daha iyi yansıtılıp belirginleşecek. Tick rate konusunda sıkıntı yaşayan oyuncular için en sevindirici haber artık silah kullanışı ve bomba atışlarında tick rate fark etmeden tüm atışlar aynı hızda çıkacak. Gelen en büyük değişimlerden birisi ise sis bombasına yapıldı. Sis bombası artık daha dinamik ve gerçekçi olacak. Bomba ile bir süre dağıtılabilir hale geldi ve bir alanı tamamen kapattığı için tek taraflı kullanılamaz oldu.

Sis Bombası
Sis Bombası

Daha Fazlası : Counter-Strike

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.