Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

TikTok, artık Twitch ve Capcut üzerinden direkt paylaşım yapılabileceğini açıkladı

1 min read

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 28: In this photo illustration, a TikTok logo is displayed on an iPhone on February 28, 2023 in London, England. This week, the US government and European Union's parliament have announced bans on installing the popular social media app on staff devices. (Photo by Dan Kitwood/Getty Images)

Yeni bir gönderi paylaşma API’ı (uygulama programlama arayüzü) getiren TikTok, bu yeni sistem ile kullanıcıların 3. taraf bir platformdan doğrudan paylaşım yapmasına imkan verdi. Bu tür paylaşım mekanizmasına ise “Direct Post” yani türkçe çevirisiyle direkt paylaşım ismi verildi.

TikTok
TikTok

Bu özellikten hangi uygulamalarda faydalanabiliriz?

Herkesin merak ettiği “Hangi uygulamalar ile direkt olarak paylaşım yapabiliriz?” sorusunun cevabını ise şu şekilde örneklendirebiliriz:

  • TikTok’un kendi video edit uygulaması Capcut
  • Adobe Premiere Pro
  • Adobe Express
  • Twitch vb.

TikTok Direkt paylaşım yapmak için neler lazım?

Bu bağlama işleminden sonra ise gönderi ayarlarıyla ya da yorum kapatma gibi özelliklerle oynamak isteyen kullanıcıların bunu tekrardan TikTok’tan yapmalarına gerek kalmayacak, bağlanan uygulama üzerinden bu işlemler de mümkün kılınacak. Kullanıcıların herhangi bir sosyal medya yönetim aracı kullanması durumunda da, onların ilerideki daha uzun videolarını ayarlama seçeneğini sunacak. Ek olarak şunu da belirtelim ki bu özelliğin fotoğraf versiyonunun da geleceği açıklandı.

Özetle, kullanıcıların işini kısaltan ve kolaylaştıran bu API, çeşitli platformlarla bağlı olduğundan TikTok’ta içerik paylaşımını çok daha basite indirgedi diyebiliriz.

kaynak: TheVerge

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.