Haziran 22, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Windows 12 Ücretli Mi Olacak?

1 min read
Windows 12

Windows 12

Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi Windows 12 için aylık abonelik ücreti isteyeceği iddiası, şirket tarafından yalanlandı. Windows 12’nin ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacağı ve abonelik gerektirmeyeceği açıklandı.


İlginizi Çekebilir: Monitör Seçimi Rehberi


Windows 12 Ücretli Olacak İddiaları

Windows 11’in son Canary sürümünde bulunan bazı kod parçaları, Microsoft’un Windows 12’yi abonelik tabanlı bir işletim sistemi haline getireceğini öne sürüyordu. Bu kodlar, cihaz ve kullanıcı tabanlı abonelikleri test eden Microsoft’un, Windows 12 için aylık bir üyelik ücreti isteyeceğini gösteriyordu.

Windows 12
Windows 12

Ancak Windows Central adlı teknoloji sitesinin yaptığı araştırma, bu iddianın doğru olmadığını ortaya çıkardı. Sitede yer alan habere göre, bu kodlar ,12 ile ilgili değil, Windows 11 IoT Enterprise Subscription adlı kurumsal bir hizmetle ilgili.

Microsoft’un Windows’u bulut tabanlı bir platforma taşıma planları olduğu biliniyor. Windows 365 gibi hizmetler, kullanıcılara bulut üzerinden Windows PC’leri kullanma imkanı sunuyor. Ancak bu hizmetler, Windows’un temel sürümünü etkilemiyor.

Kaynak: Windows Central

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.