Haziran 22, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Google Ana Sayfasına Keşfet Ekliyor

1 min read

Google, klasik arama çubuğunun yalnız olduğuna kanaat getirmiş olmalı ki yanına bir de keşfet kısmı getiriyor. Gösterilecek aramalar kısmında; tavsiye edilen haberler, spor sonuçları, hava durumu ve üç şirkete ait hisse bilgisi olacağı yayınlanan bir fotoğraf ile gösterildi. Bu gösterilecek bilgiler olabildiğince kişisel olması için çalışılacak. Google sözcüsü Lara Lewin, şu an için Hindistan’da test edildiğini onayladı.

Google
Google

Şirket, önceden de arama motorunda bir değişiklik yapmayı denemişti. Masaüstü ana sayfasına bu tarz eklemeler yapmayı denemişti. 2018 yılında da, Amerika için, mobil cihazlara bir keşfet eklemişlerdi. Şimdi bunu daha da büyütmeye çalışıyor gibi görünüyorlar.

Keşfet
Keşfet Testi

İlginizi Çekebilir:20Bin – 30Bin Lira Arası Laptop Önerileri


Google Keşfet, Benzeri mi Daha İyisi mi

Microsoft şirketine ait arama motoru Bing’in keşfetini andıran bu özelliğin, Bing’de olduğu gibi kullanıcılar tarafından özelleştirilip özelleştirilemeyeceği belli değil. Verilen bilgilere ve fotoğraflara göre daha karmaşık duran Google keşfeti daha iyi olmayı becerebilir mi belli değil. Belli olan tek şey ise, en büyük rakiplerinden birisinin arkasında kalmak istemeyecekleridir.

Kaynak: MSPowerUser

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.