Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Disney, masaüstü uygulamasını sessiz sedasız değiştirdi

2 min read
Disney-plus-microsoft-store

Geçtiğimiz aylarda Atatürk dizisini Disney Plus platformunda yayınlamayıp önce televizyonda sonra da sinemada yayınlayacağını açıklayıp büyük tepkiler alan Disney, Şimdi de Windows masaüstü uygulamasını sonlandırdı.

Yeni CEO’nun etkileri

Disney geçtiğimiz aylarda 2020 Yılında CEO’luk görevini sonlandıran Bob Iger’ın yeniden Disney’de CEO görevine getirildiği açıklanmıştı. Geldiği ilk günden büyük bir revizyona giden Bob Iger, Amerika dışındaki neredeyse tüm ülkelerdeki yerel içerik üretiminin fişini çekerek platformdan binlerce içeriği kaldırmıştı.

Yapımları, yapım aşamasını tamamlamış ve yayınlanmayı bekliyor olmasına rağmen kaldıran Disney, ülkemizde de Atatürk dizisini bekleyen ve platforma bu dizi için üye olan binlerce üyesini sinirlendirmiş ve topladığı tepkilerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne temsilci göndermek zorunda kalmıştı.


İlginizi Çekebilir: Toyota ve Lexus da Tesla’nın şarj devrimine katılıyor


Disney’de büyük değişiklikler

Daha sonrasında Disney sadece içerikleri değil, çiftler ve arkadaşların birlikte dizi ve film izleyebilmelerine olanak sağlayan Group Watch özelliğini de platform bazında sonlandıracağını açıklamıştı.

Ancak geçtiğimiz günlerde Microsoft Store üzerinden Disney Plus’a gelen bir güncelleme ile Disney Plus masaüstü uygulaması sessiz sedasız değiştirdi.

Uygulama desteğini ve yazılım masraflarını azaltmak isteyen Disney, Microsoft Edge’in web sitelerini birer masaüstü uygulamasına çevirme özelliğinden yararlanarak daha önce Microsoft Store‘dan ayrı bir uygulama olarak kurulabilen Disney Plus uygulamasını artık kullanıcılara bilgisayarınızda tek tuşla ayrı bir pencere olarak açabildiğiniz web site sayfası olarak sunmaya başladı.

Küçülme ve değişime giden Disney, ilerleyen günlerde neler yapacak merak konusu.

Ancak yeni haberlerden anında haberdar olmak bizi Twitter’da technojournal0 hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.