Temmuz 13, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

X (Twitter) herkese ücretli mi olacak?

2 min read
Elon Musk X

Elon Musk X

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, sahibi olduğu sosyal medya platformu X’in (eski adıyla Twitter) yakında tamamen ücretli olabileceğini açıkladı. Musk, bot veya “otomatik” hesaplarla mücadele etmenin tek yolunun, X için bir ödeme sistemi geliştirilmesi olduğunu savundu.

X’in Abonelik Sistemi

Musk, geçen yıl Twitter’ı satın aldığından beri, platformda birçok değişiklik yaptı. Bunlardan en dikkat çekeni, X Premium adı verilen abonelik sistemiydi. Bu sistem, kullanıcılara daha uzun gönderiler, mavi tik ve platformda daha fazla görünürlük gibi daha fazla özellik sunuyordu.

X’in Ücretsizliği Son Buluyor

Ancak Musk, bu sistemin yeterli olmadığını ve X’in artık ücretsiz bir site olmayabileceğini söyledi. Pazartesi günü İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile canlı yayınlanan bir görüşmede ünlü milyarder, X platformunun sadece abonelere özel olması gerektiğini vurguladı.

Musk, “Sistemin kullanımı için küçük bir aylık ücrete geçiyoruz” dedi ve bunun bot sorununu çözmek için gerekliliğini belirtti. Ancak bu ücretin ne kadar olacağı veya ne zaman başlayacağı konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

Elon Musk X

X’in Geleceği Ne Olacak?

X’in tamamen ücretli olması durumunda, platformun kullanıcı sayısında nasıl bir değişiklik olacağı merak ediliyor. Bazı uzmanlar, kullanıcıların alternatif sosyal medya sitelerine yönelebileceğini öne sürerken, bazıları da Musk’ın kararının platformun kalitesini artıracağını savunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.