Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Steam Türk Lirası Desteğini Kaldırıyor! Steam Türkiye’den Çekiliyor Mu?

1 min read
Steam Türk Lirasını Kaldırıyor!

Steam Türk Lirasını Kaldırıyor!

Dünyanın en popüler oyun platformu Steam ; Türkiye’de fiyatlandırma sistemini Dolar olarak değiştireceğini duyurdu!

Steam’de Türk Lirası Kalkıyor

Steam 2014 yılında Türkiye’de yerel fiyatlandırma sistemini getirmişti. Fakat şu anda ana sayfasında yaptıkları duyuraya göre Türkiye’deki yerel fiyatlandırma sistemi kalacak ve oyunlar Dolar üzerinden fiyatlandırılacak!

Steam Türk Lirasını Kaldırıyor!
Steam Türk Lirasını Kaldırıyor!

İlginizi Çekebilir: Öğrencilere Vergi İndirimi Resmi Gazetede Yayımlandı!


Steam, 20 Kasım’dan itibaren Arjantin ve Türkiye’de satışlarda kullanılan para birimini dolar olarak değiştireceğini duyurdu. Bu değişiklikle birlikte, Latin Amerika ve Orta Doğu/Kuzey Afrika için 25 ek ülke/bölge için yeni bölgesel fiyatlar da uygulanacak.

Steam, son yıllarda Arjantin ve Türkiye’de yaşanan döviz kuru dalgalanmalarının oyun geliştiricilerinin oyunlarını uygun fiyatlara satmalarını ve güncel tutmalarını zorlaştırdığını belirtti. Bu nedenle, oyun geliştiricilerinin talepleri doğrultusunda, bu ülkelerdeki Steam kullanıcıları için daha fazla istikrar ve tutarlılık sağlamak amacıyla satışlarda dolar kullanmaya karar verdi. Ayrıca, sürekli değişen döviz kurları, ücretler, vergiler ve lojistik sorunlar nedeniyle, bu ülkelerdeki Steam ödeme yöntemlerini çalışır durumda tutmakta da zorlandıklarını ifade etti. 

Kaynak: Steam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.