Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Öğrencilere Vergi İndirimi Resmi Gazetede Yayımlandı!

1 min read
Vergi İndirimi Kararı

Vergi İndirimi Kararı

Teknolojik cihaz ve internet desteği almak isteyen yükseköğretim öğrencileri için sevindirici bir haber geldi. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile öğrencilere sağlanacak desteklerin usul ve esasları belirlendi. Buna göre, 26 yaşından gün almamış olan, açık öğretim öğrencileri hariç, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yükseköğretim öğrencilerinin her birine, bir defaya mahsus olmak üzere teknolojik cihaz desteği ve bir yıllık internet desteği verilecek.

Teknolojik cihaz desteği, nihai satış fiyatı 9.500 Türk Lirasını aşmayan mobil telefon cihazları ile bilgisayar cihazlarının elektronik ortamda düzenlenen fatura ile yapılan satın alımlarında kullanılabilecek. İkinci el cihaz satın alımları bu destek kapsamı dışında tutulacak. Her öğrencinin bir defaya mahsus olmak üzere kullanabileceği teknolojik cihaz destek tutarı toplamı en fazla 5.500 Türk lirası olacak.


İlginizi Çekebilir: Vergi İndiriminden Yararlanan; 9500TL Altı Telefonlar Neler?


İnternet desteği ise, bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca ücretsiz aylık en fazla 10 gigabayt olacak şekilde yıllık 120 gigabayt olarak sağlanacak. Bu destek, ilgili öğrenci adına kayıtlı bir hatla kullanılabilecek.

Resmi Gazete Vergi İndirimi Kararı
Resmi Gazete Vergi İndirimi Kararı

Bu desteklerden yararlanmak için öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından belirlenecek usul ve esaslara uygun olarak başvuru yapmaları gerekiyor. Bu Karar 1/11/2023 tarihinde yürürlüğe girecek.

Kaynak: Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazete. Karar Sayısı 7734

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.