Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Sony Hacklendi Mi

1 min read

Japon kökenli teknoloji devi Sony, geçtiğimiz günlerde farklı hacker gruplarının iddiası üzerine bir siber atak olayını incelediklerini açıkladı. RansomedVC adlı grup bunu kendi üstüne alsa da başka gruplar da kendilerinin yaptığını iddia ediyor. Bilindiği kadarıyla 3.14 GB’lık veri hacker forumlarına eklendi.

RansomedVC İddiaları

Grup Sony’yi hacklediklerini iddia etti ve bu bilgileri satacağını açıkladı. Sony’nin ödeme yapmayacağı için herhangi bir fidye istemediklerini ve bilgileri direkt satışa koyacaklarını söylediler. 2 MB’lık bir veri örneğinin içinde bir PowerPoint sunusu, birkaç Java kod dosyası ve birkaç ekran görüntüsü bulunuyor. İddialarına göre 260 GB’lık veri çaldılar ve 2.5 milyon dolara satacaklarını söylediler.

Sony
Sony

Başka Bir Hacker

‘MajorNelson’ adlı bir kullanıcı BreachForums adlı sitede RansomedVC’nin sahtekar olduğunu iddia edip Sony’ye ait olduğunu iddia ettiği 2.4 GB’lık bir arşivi paylaştı.

Son Durum Ne

Paylaşılan veriler Sony’ye ait gibi görünmesine rağmen iki taraftan gelen tehditlerin doğruluğu kesinliğe ulaşmadı. Buna rağmen Sony tam bir açıklama yapamayacaklarını ve hala bu olayı araştırdıklarını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.