Mayıs 26, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Playstation Lideri Jim Ryan 28 Seneden Sonra SONY’den Emekli Olduğunu Açıkladı

2 min read
Jim Ryan

Jim Ryan

Geçtiğimiz Çarşamba günü yapılan basın toplantısında Jim Ryan, 1 Nisan 2019 tarihinden beri görevde bulunduğu Sony Interactive Entertainment’ın CEO ve başkanlık görevini bırakıp emekliliğe atıldığını açıkladı. Görevi ise 1 Nisan 2024 tarihinde Sony Group Corporation Başkanı Hiroki Tataki devralacak.

Sony
Sony

Neden Bıraktı

Jim Ryan açıklamalarında, görevi boyunca bulunduğu pozisyona minnetkar bulunduğundan ve hayatı için ne kadar önemli olduğundan ancak iş-özel hayat dengesini, ikisinin nispeten uzak ülkelerde bulunması sebebiyle zorluk yaşadığından bahsetti.

Sony Macerası

Dile kolay 28 yıldır Sony şirketinin bir parçası olan Jim Ryan, şirketin Avrupa şubesinin 1994 yılında kapısından girip, 1 Nisan 2019’da da CEO koltuğunu John Kodera’dan devralmıştı ve şimdi de tam 5 yıl sonra aynı tarihte koltuğunu devredecek.

Son Başarısı

Ek olarak son yılların en çok ses getiren Sony ürünlerinden biri olan Playstation 5 üzerinde – lojistik ağının olumsuz yorumlarına rağmen – en çok duran isimlerden birisiydi ve sonuç olarak Sony, Haziran ayında yaklaşık olarak 40 Milyon adet konsol satarak başarıya ulaştı. Jim Ryan gibi şirketin mihenk taşlarından biri olan isim de Microsoft ve FTC ile olan rekabette önemli bir roldeydi.

PS5
PS5

Ayrılışı Hakkında

Son olarak geçici CEO olarak göreve atanan Totoki hakkında Sony, ”Playstation’ın geleceği doğrultusunda Sony CEO’su Kenichiro Yoshida ile yakın bir ilişkide bulunacaklar” şeklinde bir açıklama yapmıştır.

Kaynak: The Verge

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.