Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Netflix, bulut oyun servisini ABD’de test etmeye başladı

2 min read
Netflix Cloud Gaming

Netflix Cloud Gaming

Dünyanın en büyük video akış platformu Netflix, oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor. Netflix, geçtiğimiz yıl başlattığı mobil oyun deneyimini genişleterek, bulut oyun servisini ABD’de test etmeye başladığını duyurdu. Bu servis sayesinde, Netflix üyeleri akıllı televizyonlarında ve TV’ye bağlı cihazlarda Netflix oyunlarını oynayabilecek. Oyun kontrolü için ise cep telefonlarını kullanacaklar.

Netflix Bulut Oyun Servisi

Netflix’in oyun geliştirme başkan yardımcısı Mike Verdu, TechCrunch Disrupt etkinliğinde yaptığı açıklamada, bulut oyun servisinin Netflix’in değerini artıracağını söyledi. “Sizi konsol yerine abone olmaya davet etmiyoruz. Tamamen farklı bir iş modeli. Umarız zamanla bu çok doğal bir şekilde oyun oynamanın yolu olur” dedi.

Netflix Cloud Gaming
Netflix Cloud Gaming

Netflix’in bulut oyun servisi, Microsoft’un Xbox Cloud Gaming, Nvidia’nın GeForce Now ve Amazon’un Luna gibi diğer servislerle rekabet edecek. Ancak Netflix’in farkı, oyunlarını Netflix aboneliğiyle ücretsiz sunması ve birçok oyununu popüler şovlarına dayandırması. Şirket, “Squid Game”, “Wednesday” ve “Black Mirror” gibi şovlara dayalı oyunlar geliştirdiğini açıkladı. Ayrıca, Take-Two Interactive ile bir lisans anlaşması yaparak “Grand Theft Auto” oyununu da yayınlayacağı iddia edildi.


İlginizi Çekebilir: Netflix’ten Türkiye’ye Zam Şoku! Netflix Abonelik Ücretlerine % 50 Zam Yaptı!


Netflix, şu anda test aşamasında olan bulut oyun servisinde “Oxenfree” ve “Molehew’s Mining Adventure” adlı iki oyun sunuyor. Bu oyunlar, Amazon Fire TV, Chromecast with Google TV, LG TV, Nvidia Shield TV, Roku ve Samsung Smart TV gibi cihazlarda oynanabiliyor. Netflix’in bulut oyun servisinin ne zaman tam olarak yayına gireceği ise henüz belli değil.

Kaynak: Tech Crunch

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.