Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

iPhone SE Yenileniyor: İşte Beklenen Özellikler

2 min read
iPhone SE 4

iPhone SE 4

Apple’ın uygun fiyatlı iPhone SE serisi, 2025 yılında yeni bir tasarımla piyasaya sürülecek. Yeni iPhone SE, iPhone 14’e benzer bir 6.1 inç OLED ekrana, Face ID özelliğine ve USB-C şarj girişine sahip olacak. Ayrıca telefonun 5G desteği ve 48-megapixel kamera sensörü gibi bazı iPhone 15 özelliklerini de barındıracağı iddia ediliyor.

Yeni iPhone SE’nin Tasarımı

MacRumors’un yakın zamanda yayınladığı rapora göre, yeni iPhone SE’nin tasarımı iPhone X’e benzer bir çentikli ekrana sahip olacak. Bu sayede telefonun Face ID yüz tanıma sistemi ile kilidini açmak mümkün olacak. Ayrıca telefonun ekran boyutu da 4.7 inçten 6.1 inçe yükseltilecek ve OLED teknolojisi ile daha canlı renkler sunacak.

Yeni iPhone SE’nin Donanımı

iPhone 15 USB C desteği

Telefonun donanımı konusunda ise henüz net bir bilgi yok. Ancak şu anki iPhone SE’nin A15 Bionic çipini kullandığı düşünülürse, yeni iPhone SE’nin de A16 Bionic veya daha üstü bir çip ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca Apple’ın Intel’in modem işini almasına rağmen kendi 5G modemleri üzerinde çalıştığı ve yeni iPhone SE’nin bu modemleri kullanacağı söyleniyor.

Tek Kamerayla Yola Devam

Yeni iPhone SE’nin kamerası ise tek lensli olmaya devam edecek. Ancak telefonun kamera sensörü iPhone 15 gibi 48-megapixel olacak ve daha yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebilecek. Ayrıca telefonun sadece iPhone 15’te bulunan ‘Action Button’ adlı bir özelliği de olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, telefonun yan tarafındaki düğmeye basarak Siri’yi veya başka bir uygulamayı çalıştırabilecek.

iPhone SE 4
iPhone SE 4

Yeni iPhone SE’nin 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Telefonun fiyatının ise şu anki iPhone SE ile aynı seviyede olacağı tahmin ediliyor. Apple’ın bu hamlesiyle uygun fiyatlı akıllı telefon pazarında rekabeti artırması ve daha fazla müşteri kazanması hedefleniyor.

Kaynak: MacRumors

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.