Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Google’ın Bard’ı Konuşmalarınızı İnternette Gösteriyor Olabilir!

2 min read
Google'ın geliştirdiği bir yapay zeka asistanı olan Bard'la ilgili şaşırtıcı bir gerçek ortaya çıktı! Gagan Ghotra isimli bir X(Twitter) kullanıcısının paylaşımına göre , Bard'la konuşmalarınız internet aramalarında gözükebildiği ortaya çıktı.
Google Bard

Google Bard

Google’ın geliştirdiği bir yapay zeka asistanı olan Bard’la ilgili şaşırtıcı bir gerçek ortaya çıktı! Gagan Ghotra isimli bir X(Twitter) kullanıcısının paylaşımına göre , Bard’la konuşmalarınız internet aramalarında gözükebildiği ortaya çıktı.

Bard ile Hiçbir Kişisel Bilginizi Paylaşmayın!

Bu gerçek ortaya çıktıktan sonra Gagan Ghotra isimli kullanıcı , Bard kullanıcılarına “Konuşmada Bard ile herhangi bir kişisel bilgi paylaşmayın, indekslenecek ve belki birisi aramadan bu konuşmaya ulaşacak ve bilgilerinizi görecektir” uyarısını yaptı.

Google: Bu konuşmaların aramada indexlenmesini istemiyoruz!

Bu paylaşımdan hemen sonra Google : “Bard, insanların isterlerse sohbetleri paylaşmalarına izin verir. Ayrıca bu paylaşılan sohbetlerin Google Arama tarafından indekslenmesini istemiyoruz. Şu anda bunların indekslenmesini engellemek için çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.