Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Google Asistan, gelen aramanın önceliğini soracak

2 min read
google-asistan-telefon-sohbeti

Ay başında düzenlenen “Made by Google” etkinliğinde duyurulan, Google Asistan gelen aramanın önceliğini arayan tarafa sorma özelliği Pixel telefonlarda kullanıma başlıyor.

Gerçek Asistan deneyimi

Pixel telefonlarda birkaç yıldır “screen call” olarak geçen ve sohbeti Google Asistana yaptırabileceğiniz bir özellik bulunuyordu. İstenmeyen çağrıları engellemede, bilinmeyen numaraların niyetini öğrenmekte ve rezervasyon almada oldukça etkili olan bu servis uzun zamandır İngilizce resmi dili olan ülkelerde Pixel telefonlar ile kullanılabiliyordu.

google-asistan-ask-if-urgent

Bu ay başında Made by Google etkinliğinde duyurulan ve gelen aramanın acil olup olmadığını sorabilen bir özellik geliştirdiklerini duyurmuştu. Üstünden çok geçmemesine rağmen Amerika’daki Pixel kullanıcıları gelen aramanın ne kadar acil olup olmadığını asistanlarına sordurup gereksiz aramaları engelleyebiliyorlar.


Bilginizi Çekebilir: Apple ve Intel’e Dev Rakip: Snapdragon X Elite


Görsellerde gözüktüğü kadarıyla Google Asistan kendini telesekreter moduna sokarak aldığı cevapları sesten metine dönüştürme kullanarak aranan kişiyi bilgilendirebiliyor.

Bu ilerleyen zamanlarda aranan kişinin yazdığı şeyleri arayana okuyarak da işlemler yapabileceği anlamına geliyor.

Bu şekilde insanlar konuşamayacağı ortamlarda mesajlaşarak polis ile görüşüp güvenlik birimlerine bilgi

sağlayabilecek hale gelebilir.

Bard ile birleşecek olan Google Asistanın hayatımıza neler katacağı artık sadece hayallerle sınırlı hale geldi. Bu arada Google Asistan’ın Bard ile birleşeceği haberini de buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.