Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Counter Strike 2 Mac’lere gelmeyecek!

2 min read
CS 2

CS 2

Valve, geçen hafta Counter Strike: Global Offensive’in yerini alan yeni oyunu Counter Strike 2’yi (CS2) piyasaya sürdü. Oyun, Windows işletim sistemli bilgisayarlarda oynanabilir durumda. Ancak Mac kullanıcıları, oyunun kendilerine ne zaman sunulacağını merak ediyor. Ancak Valve’dan gelen açıklama, Mac kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı.

Counter Strike 2 macOS’a gelmeyecek!

Valve, Steam destek sayfasında yaptığı açıklamada, CS2’nin macOS için herhangi bir planlarının olmadığını duyurdu. Şirket, teknolojik ilerlemeleri takip etmek ve eski donanımlara destek vermeyi bırakma kararı aldığını belirtti. Bu kapsamda DirectX 9 ve 32-bit işletim sistemleri gibi eski teknolojilere destek vermeyeceklerini söyledi. Aynı şekilde macOS işletim sistemini de desteklemeyeceklerini açıkladı.

Valve, macOS kullanıcılarının CS2’ye ilgi gösterme oranının çok düşük olduğunu ve aktif CS:GO oyuncularının yüzde birinden azının Mac bilgisayarlarını kullandığını ifade etti. Bu nedenle CS2’nin Mac versiyonu için çalışma yapmadıklarını bildirdi.

Counter Strike 2
Counter Strike 2

İlginizi Çekebilir: Qualcomm, 2024’te PC işlemcisi pazarına Snapdragon X Serisi ile giriyor


Mac Kullanıcıları Para İadesi Alabilecek

Valve, CS2’nin çıkışıyla birlikte Mac kullanıcılarına da 26 GB’lık bir güncelleme yayınladığını ancak bu güncellemeden sonra oyunun oynanamaz hale geldiğini kabul etti. Oyunculara CS:GO’ya geri dönme seçeneği sunulmadı. Valve, Mac kullanıcılarına belli şartları sağlamaları halinde CS:GO Prime Status yükseltmesi için para iadesi yapacaklarını söyledi. Bu şartların son tarihi 1 Aralık 2023 olarak belirlendi.

Valve, Mac kullanıcılarının CS:GO oynamaya devam etmek istemeleri halinde, oyunun tüm özelliklerine sahip eski bir sürüme veya “frozen build” olarak bilinen bir sürüme erişebileceklerini belirtti. Ancak bu sürümlere yönelik destek 1 Ocak 2024’te sona erecek. Valve, bu tarihten sonra oyunun erişilebilir olacağını ancak uyumluluk sorunları yaşanabileceğini de ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.