Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Twitch’e Hikayeler Özelliği Geliyor!

2 min read
Twitch Hikayeleri

Twitch Hikayeleri

Canlı yayın platformu Twitch, canlı yayıncıların izleyicileriyle daha iyi bağlantı kurmasını sağlayacak yeni bir özellik duyurdu: Hikayeler!

Hikayeler özelliği, canlı yayıncıların yayın dışında da izleyicilerine kısa videolar, fotoğraflar, metinler ve anketler gönderebilmesini sağlayacak. Hikayeler özelliği, Instagram ve Snapchat gibi sosyal medya platformlarında olduğu gibi, 48 saat sonra silinecek.

Twitch’in blog yazısında belirttiği gibi, hikayeler özelliği Twitch’in iş ortağı olan yayıncılarına sunulacak. Bu yayıncılar, son 30 günde en az bir kez 45 dakika veya daha uzun süre yayın yapmış olmalı. Hikayeler özelliği ile yayıncılar, takipçilerine ve abonelerine ne zaman yayın yapacaklarını, neler oynayacaklarını veya başka ilginç şeyler paylaşabilecekler. Hikayeler özelliği, Twitch mobil uygulamasında görüntülenebilecek.


İlginizi Çekebilir: Minecraft Rekor Kırdı!: 300 Milyon Üzerinde Oyun Sattı!


Twitch Hikayelerinin Özelliği

Hikayeler özelliği ile izleyiciler de canlı yayıncılara geri bildirimde bulunabilecek. İzleyiciler, hikayelere Twitch’in eğlenceli ifadeleri ile tepki verebilecek. Ayrıca, hikayelere yorum yapabilecek veya anketlere katılabilecek. Canlı yayıncılar da hikayelerinin kaç kişi tarafından izlendiğini ve nasıl tepki aldığını görebilecek.

Twitch Hikayeleri
Twitch Hikayeleri

Twitch’in hikayeler özelliği ile canlı yayın sektöründe yeni bir standart oluşturmayı hedeflediği söylenebilir. Canlı yayın platformu, bu özellik ile canlı yayın deneyimini daha sosyal ve etkileşimli hale getirmeyi amaçlıyor.

Twitch’in hikayeler özelliği önümüzdeki hafta içinde uygun olan canlı yayıncılara sunulacak. Twitch ayrıca önümüzdeki aylarda hikayeler özelliğine yeni fonksiyonlar eklemeyi planladığını da duyurdu.

Kaynak: TechCrunch

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.