Haziran 22, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Spotify Premium Üyelerine 15 Saat Sesli kitap ücretsiz

2 min read
Spotify_audiobooks

Müzik severlerin vazgeçilmez adresi olan Spotify, geçtiğimiz yıl global kullanıcılarına sunduğu sesli kitap servisini biraz daha genişletmeye hazırlanıyor.

Spotify kitap severler için 150 binden fazla kitap barındıran sesli kitaplar servisini geçtiğimiz yıl Amerika İngiltere ve Avustralya gibi birkaç bölgede kullanıma sunmuştu. Ancak bu özellik platformdaki kitapları dinleyebilmeniz için için ek bir satın alım gerektiriyordu.

Spotify sesli kitaplar çok sevildi

Sesli kitap servisinde 2022’nin 4. Çeyreğinde %25 oranında bir büyüme kaydeden Spotify, sesli kitaplar servisinde birkaç değişikliğe gitti ve her premium kullanıcısına aylık 15 saat olmak üzere istedikleri sesli kitapları dinleyebilme hakkı vereceklerini açıkladı.

spotify_sesli_kitap

4 Ekim tarihinden itibaren servise erişebilen premium kullanıcıları 15 saatlik ücretsiz sesli kitap dinleyebiliyorlar. Ancak 15 saati aşan kullanıcıların 10 saatlik dinleme süresi daha elde etmeleri için 11 dolar ek bir ücret ödemeleri gerekiyor.

Ücretsiz sesli kitap özelliğinden kişisel, duo ve aile üyeleri faydalanabiliyor. Öğrenci hesapları için şu anlık bu özellik kullanılamıyor.


İlginizi Çekebilir: Apple Öğrenci İndirimi Nedir? Apple Öğrenci İndirimi Nasıl Kullanılır?


Şu an Türkiye’de bulunmayan sesli kitap servisi İlerleyen dönemlerde ülkemize de gelebilir. Sesli kitap kütüphanesine ve istek yoğunluğuna göre değişecek olan süre maalesef net değil.

Spotify’ın bu kararının premium ücretine nasıl yansıyacağını ise ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.