Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

CD Projekt’e Sendikalaşma Şoku: Toplu İşten Çıkarma Sonuçsuz Kalmadı

1 min read
CD Projekt

CD Projekt

The Witcher serisi ile tanınan CD Projekt, yaptığı üç işten çıkarma serisinin ardından yeni bir oyun geliştirici sendikası oluşturuldu. Şu anki oyun QA analisti Pawel Myszka ve oyun programcısı Lev Ki tarafından kurulan “Polish Gamedev Workers Union” Polonya’daki tüm oyun alanında çalışanları temsil etmeyi amaçlıyor.

The Witcher
The Witcher

Sendikanın İstekleri

2023 yılında yaklaşık yüz kişinin işten çıkarılmasıyla birlikte CD Projekt içinde bir huzursuzluk ortamı oluştu. Şirket içi çalışanların güvensiz ve stresli hissetmeye başlaması sonucu kurulan sendika, kriz dönemlerinde çalışanların daha güvenli olmalarını ve seslerinin kesilmesinin engellenmesini sağlayacağını söyledi. Polish Gamedev Workers Union, sendikalaşmanın toplu işten çıkarmalara karşı durabilmesi ile oyun geliştiricilerin aldığı zararı azaltıp, oyun endüstrisini korumayı kolaylaştırdığını da savunuyor.

CD Projekt Ne Diyor

Temmuzda gerçekleşen işten çıkarmaları, gelecek projeler için yapılan ‘stratejik bir ayarlama’ olarak açıklamışlardı. Proje ekiplerini daha efektif ve ideal bir hale getirip oyunların tam ve zamanında çıkması için yapıldığı söylenen bu işten çıkarmalar, bir milyon dolar civarı bir harcamaya neden oldu.

Adam Kiciński
Adam Kiciński

Kaynak: IGN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.