Nisan 21, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Apple, Siri’yi Yapay Zeka ile Güçlendirecek!

2 min read
Apple Siri

Apple Siri

2024 sonunda iPhone ve iPad’lerde üretici yapay zeka teknolojisi kullanılacak


Apple, yapay zeka alanında rakiplerinin gerisinde kalmamak için çalışmalarını hızlandırıyor. Şirket, 2023 yılında birkaç yüz yapay zeka sunucusu kurmayı ve 2024 yılında bu sayıyı artırmayı planlıyor. Apple, bulut tabanlı yapay zeka ile cihaz üzerinde veri işleme yapabilen “edge ai” adı verilen bir teknoloji kombinasyonu sunacak.

Siri, karmaşık görevleri otomatikleştirmeye izin verecek


Apple’ın üretici yapay zeka teknolojisi, büyük dil modelleri üzerinde eğitilen sohbet botları gibi araçlardan oluşuyor. Bu araçlar, sorulara ve diğer isteklere insan gibi yanıt verebiliyor. Apple, bu teknolojiyi Siri’ye entegre ederek kullanıcıların karmaşık görevleri otomatikleştirmesine izin verecek. Bu özellik, Kısayollar uygulaması ile daha derin bir entegrasyona sahip olacak ve iOS 18 ile birlikte yayınlanması bekleniyor.


İlginizi Çekebilir: Apple, iPhone’ları Kutusundan Çıkarmadan GüncelleyecekApple Siri
Apple Siri

Apple, müşteri gizliliğine bağlı kalacak


Apple, üretici yapay zeka teknolojisini kullanırken müşteri gizliliğine bağlı kalmak için kişisel verileri nasıl kullanacağı ve işleyeceği konusunda dikkatli olacağını söylüyor. Apple CEO’su Tim Cook, geçen ay yaptığı bir röportajda, “Yapay zekanın kötü kullanımları olabileceğinin ve önyargı, halüsinasyon gibi sorunların farkındayız. Bunun için gerçekten dikkatli ve derinlemesine düşünerek yaklaşacağız” dedi.

Kaynak: Mac Rumors

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.