Mayıs 27, 2024

TechnoJournal

Teknoloji Günlüğünüz

Apple, iPhone’ları Kutusundan Çıkarmadan Güncelleyecek

2 min read
iPhone 15 Pro. CR: Zana Latif

iPhone 15 Pro. CR: Zana Latif

Apple, yeni iPhone’ları kutusundan çıkarmadan kablosuz olarak güncelleyebilecek bir sistem üzerinde çalışıyor. Bloomberg’in Mark Gurman’ın haberine göre, bu sistem sayesinde Apple, perakende mağazalarında satılan iPhone’ların en son iOS sürümüne sahip olmasını sağlayacak.

Gurman’ın “Power On” bülteninde belirttiği gibi, Apple bu sistemi geliştirmek için önümüzdeki yılın sonuna kadar perakende mağazalarına özel bir cihaz sağlayacak. Bu cihaz, bir iPhone’un kutusunu üzerine koyduğunuzda, iPhone’u kablosuz olarak açacak, en son iOS sürümüne güncelleyecek ve tekrar kapatacak.

iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro

Apple Eski iOS Sürümüyle Telefon Satmak İstemiyor!

Apple, bu sistemi geliştirmekle, yeni iPhone’ların eski iOS sürümleriyle satılmasının önüne geçmek istiyor. iPhone 15’ler daha piyasaya çıkmamışken iOS 17.0.1 sürümü çıkmıştı ama kutudaki iPhone 15’ler iOS 17’de kalmıştı. Daha sonrasında iPhone 15’te ısınma sorunuyla karşılaşılmıştı bu eski sürüm yüzünden. Apple bir daha böyle bir olay yaşamak istemiyor anlaşılan.


İlginizi Çekebilir: iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorunu çözüldü!


iPhone 15 Pro. CR: Zana Latif
Apple iPhone 15 Pro. CR: Zana Latif

Apple, kullanıcıların kendilerinin güncelleme yapmasına gerek kalmadan, en son iOS sürümüne sahip iPhone’lar almasını istiyor. Özellikle önemli hata düzeltmeleri içeren güncellemeler olduğunda, bu durum kullanıcı deneyimini iyileştirecek.

Kaynak: MacRumors

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright TechnoJournal © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.